MĘTLIK

Widziałam wczoraj wielu pięknych ludzi

Nie da się ukryć, że częściej stronie od tłumów niż z rozmysłem rzucam się w wir ludzkich głów. Wyjątkiem są koncerty, imprezy plenerowe i moje ulubione wizyty w barze. Choć niechętnie, muszę przyznać, że te ostatnie skutecznie pacyfikuje nielubiana koleżanka Dorosłe Życie, po mężu Zmęczenie. Funkcjonujemy jak stare dobre małżeństwo ja swoje ona swoje, nigdy nie dochodzimy do porozumienia, a jednak wszystko działa.

Poza całkiem fantastycznym czasem zdarzają się też dni, kiedy przeszkadza mi…jakby to ująć… wszystko. Siedzenie, chodzenie, leżenie, muzyka, cisza, szum lodówki czy delikatne buczenie włączonego głośnika. Nic nie pomaga. Na ciszę nie pomaga muzyka, a na muzykę cisza. Na chodzenie leżenie ani na odwrót. Zamykam okno i otwieram. Jest za zimno na otwarte, ale za gorąco na zamknięte.

Wybieram się w takie dni nad jezioro, bo natura zawsze dobrze na mnie wpływa. Wybrałam się i tym razem i wcale nie było to wczoraj, tylko w niedzielę. Okazało się, że byli tam wszyscy. Rowerzyści, biegacze, panie z psami, panowie z wąsem, wędkarze, ornitolodzy i głupkowata młodzież. Wszyscy wyszli tylko po to, żeby zaczerpnąć świeżego powietrza i cieszyć się zachodzącym słońcem. Gdyby ktoś nie wiedział, że coś się wydarzyło, to pomyślałby, że wszystko trwa tak, jak to zwykle było. Było jak dawniej, a jednocześnie było jak nigdy przedtem. Spokój przesycał powietrze. Nieczęsto miewam takie uczucia, ale właśnie wtedy pomyślałam, że piękni są Ci ludzie.

A.

One Comment

  • GrafoMan

    Sama też jesteś pięknym człowiekiem. W zasadzie to jesteś jednym z najpiękniejszych człowieków, jakich w życiu spotkałem. I nie mówię tu o urodzie fizycznej, bo tę na pierwszy rzut oka można u Ciebie zobaczyć, lecz o tej urodzie, którą tak rzadko w sobie dostrzegasz, a której miałem zaszczyt doświadczyć. 😁 Strasznie się cieszę, że Cię poznałem. 😁 😁 😁

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.